Okolí a tipy na výlety

Bistro U Sumce

Bistro se nachází pouze 50 m naproti Penzionu Vědomice.
Bistro U Sumce je sportovně-rekreační areál v obci Vědomice, nedaleko Roudnice nad Labem. Bistro U Sumce leží na Labské cyklostezce a je certifikovaným zařízením pro Cyklisté vítáni. Bistro U Sumce nabízí osvěžující alkoholické a nealkoholické nápoje, občerstvení. V Bistru U Sumce si můžete zahrát stolní tenis, ruské kuželky nebo šachy, zacvičit na sportovních strojích ve venkovní posilovně, využít hřiště na nohejbal, volejbal či tenis. Děti ocení krásné hřiště ve tvaru lodě a pro nejmenší jsou připraveny hračky, odrážedla, tabule na kreslení, golf, apod. V Bistru U Sumce se pořádají zábavy, dětské dny, koncerty - nejbližší akce můžete sledovat na naších webových stránkách nebo facebookových stránách. Posedět můžete pod pergolou, v Bistru a nebo si rozložit deku na přilehlém trávníčku.
 

Krytý plavecký bazén

Bazén se nachází pouhých 200 m od Penzionu Vědomice.
Bazén je nově zrekonstruovaný a najdete v něm 50 m plavecký bazén, bazén pro děti s tryskami, perličkovou vanu a parní saunu oddělenou pro ženy a muže zvlášť. Provozní doba plaveckého bazénu naleznete nahttps://www.bazenroudnice.cz/provozni-doba/
 

Labská cyklostezka

Labskou cyklostezku naleznete přímo před Penzionem Vědomice. Trasy od Štětí do Roudnice nad Labem, Terezín, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín nabízí atraktivity vhodné pro trávení volného času pro rodiny s dětmi. Naplánovat si můžete několikadenní výlety za  historickými památkami nebo přírodními krásami okolí. 
 

Hora Říp

Památná hora Říp se od Penzionu Vědomice nachází cca 7 km pěší chůzí. 
Povídá se, že správný Čech a Češka by měli alespoň jednou za život svůj výstup na horu absolvovat a pokochat se okolní krásou. Na Řípu je k dispozici několik vyhlídek na krajiny a okolí - celkem čtyři. Navštívit můžete rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha nebo turistickou chatu, která zde stojí od roku 1907. 
 

Roudnice nad Labem

Necelý 1 km od Penzionu Vědomice se nachází město Roudnice nad Labem, které leží na levém břehu řeky Labe a nabízí hned několik krásných historických památek. Ve městě naleznete barokní zámek, galerii moderního umění, několik kostelů a kaplí, gotický augustiánský klášter, náměstí s kašnou a sochou sv. Vavřince, pozdně gotickou věž Hlásku coby zbytek městských hradeb a rozhlednu, ze které je nádherný výhled na České středohoří.
 

Litoměřice

Litoměřice je město na soutoku Labe a Ohře.  Město je dávným centrem vinařství a má malebné historické centrum, ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním. Procházku po Litoměřicích můžete zahájit na Mírovém náměstí prohlídkou okolních domů, muzea s historickým sklepením, gotický hrad s interaktivní expozicí českého vinařství a hradební parkány, které jsou z části osázené vinnou révou.
 

Úštěk

Úštěk je nejmenší městskou památkovou rezervací v ČR. Nejhodnotnější částí města je střed s mnoha zachovalými pozdně gotickými měšťanskými domy, prohlášenými památkovou rezervací. V okolí města je veliký rybník Chmelař, který je hojně vyhledáván ke koupání v letních měsících. Ve městě se často konají historické a dobové jarmarky.
 
 

Mělník

Město Mělník není jen centrem vinařství se zámkem a historickým centrem zčásti obklopeným hradbami. To nejzajímavější se tady skrývá pod zemí, ať už jde o zámecké vinné sklepy, vinařskou expozici v muzeu, městské podzemí s unikátní studnou anebo kostnici pod chrámem sv. Petra a Pavla.

 

Terezín

Za druhé světové války sehrál Terezín smutnou roli - stal se největším koncentračním táborem na území českých zemí. Dnes je toto město velkým památníkem, připomínajícím tragické osudy desetitisíce Židů, kteří prošli zdejším koncentračním táborem.
Penzion Vědomice ve Vědomicích hodnocení